Mrągowo – Góra Czterech Wiatrów (5 tras zjazdowych dla narciarzy)

Góra Czterech Wiatrów położona jest na Półwyspie Czterech Wiatrów nad jeziorem Czos w bezpośredniej bliskości miasta Mrągowa (ok. 25 km od agroturystyki w Prusinowie).  Mazury mogą nas zaskoczyć  pozytywnie także zimą ponieważ do dyspozycji wypoczywających gości jest oddanych pięć narciarskich tras zjazdowych o ogólnej długości ok.1800 m , ”łączka” dla początkujących i dwa wyciągi orczykowe. Stok jest oświetlony,  dośnieżany i ratrakowany. Nad bezpieczeństwem gości czuwają Ratownicy Beskidzkiej Grupy GOPR i Ratownicy Medyczni z Mrągowa. Do dyspozycji narciarzy są również trasy biegowe a jeżeli są odpowiednie warunki pogodowe to działa także lodowisko.

Nieopodal tras narciarskich jest wybudowane schronisko mieszczące m.in. bar-restaurację z kominkiem gdzie można po „białym szaleństwie” odpocząć, rozgrzać się i wrzucić coś na „ruszt”. Na terenie znajdują się dobrze wyposażone wypożyczalnie sprzętu narciarskiego oraz licencjonowana szkoła narciarska.

Dodatkowym atutem Góry Czterech Wiatrów jest punkt widokowy z którego roztacza się przepiękna panorama Mrągowa i okolic.